|
Björn och Dante sitter och myser i soffan. Dante är överlycklig – pappan hemma
|
|
Björn och Dante sitter och myser i soffan. Dante är överlycklig – pappan hemma
|
Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.
PTEH AB
556666-6409
Höjdvägen 24G
923 31 STORUMAN

Den där grinden minns jag!
Absolut att du ska måla om du hittar tiden, jag ahr ju länge sagt att jag skulel beställa en tavla av dig! 🙂
Vad han växer Dante, länge sedan jag såg er nu!
Ha det bäst!
Gud vilken sötis till son ni har!!! Var rädda om honom!
Jenni: Blir målande framöver 🙂 Du är alltid välkommen om du har vägarna förbi!
Alisa: Sötisar är vi rädda om!
Men vilken mysig GungÄlg är den hemmagjord???
Han ser så duktig ut med sin motorsåg eller
vad kallar han den för. När min Tjejliga var små hade de namn på hammaren = Handbangaren! Kanske Dante har nått eget namn på sågen? Skogskarl der han ut att bli.
Eva-Lena: Ja, den är hemmagjord. Tillverkad av en man utanför Östersund. Dante kallar alla saker efter vad de låter, hans ordförråd är väldigt kinesiskt. Beroende på betoning så har samma ord olika betydelser. Han kommunicerar mest genom att peka och ”humma”.
Å jag bor nu nära Östersund och har ev en blivande tysk svärson! Tror du han säljer sådana för den är bara så mysig Älg-gungan???
Av mina 4 Tjejer har jag fått mina 2 första barnbarn men de kommer bli flera då 2 tjejer knöt band detta år bara minstingen kvar.
När det gäller kommunicera är det lätt med nån man träffar ofta detta gör jag mycket med vår Aussietik. Det låter knäppt men just denna ”pratar” tillbaka med att visa vad hon vill! Precis som Dante med att peka på grejer rena rebusen ibland!
Yes det tror jag! Maila Björns mamma och fråga om kontaktuppgifter till den sköna snickargubben: margareta.ferry@sagnaset.se
LYCKA TILL!