Armbrytarbord

BESTÄLL VÄRLDSMÄSTARBORDET direkt från 11-faldiga världsmästarinnan Heidi Andersson. Design:Björn Ferry

Pictures6VÄRLDSMÄSTARBORDET
5 900:-exkl. moms och frakt

Följande skolor, företag, föreningar och organisationer har redan införskaffat Världsmästarbordet:

Adak – idrottsförening

Arboga – skola/fritidsgård

Arjeplog –Northern Arms
Arjeplog –PRIVAT Lisa Oskarsen

Arvidsjaur –K4 jägarna

Arvidsjaur -privat Daniel Grubbström

Arvidsjaur –Linus Vikberg

Arvika – Jesper Andersson

Billesholm – Forsärlan Miljöskola

Boden –Ungdomens Hus

Borås –Fritidsgård
Borås –Daltorpskolan

Bro –Bro Event & Fritid

Brunflo –Kastalskolan (2 bord)
Brunflo –Storvikenskolan
Brunflo –Sörgårdsskolan

Bräcke –Bräcke Skola

Burträsk –Argus/ Björnåkersskolan
Burträsk –Årsringens IK

Byske –Byskeskolan

Dalsjöfors –Dalsjöfors Fritidsgård

Dikanäs – Dikanäs skola

Dorotea –Lavsjö ISS
Dorotea –Strandenskolan

Duved –Duveds skola

Emmaboda –Emmaboda Fritidsgård

Eringsboda –PRIVAT Daniel Johansson

Esbruk (utanför Västervik) –PRIVAT Martin Björnlert

Falun – PRIVAT Anders Norstedt

Flen –Flens kommun
Flen – Fredriksbergs fritidsgård

Fristad –fritidsgård
Fristad –Kaneos Media

Fränsta –Fränstaskolan

Färgelanda –Valboskolan

Föllinge –Vederbergskolan

Gislaved –Lundåkerskolan Fritidsgården Z

Glommersträsk –PRIVAT

Gnosjö – Gnosjö Kommun

Gotland –Högbyskolan i Hemse
Gotland –Armbrytarklubben Gotland

Grimsås –Nexans IKO Sweden AB

Gråbo –Hjällnässkolan

Gäddede –Frostviksskolan 2 bord

Gällivare – Sjöparksskolan
Gällivare – Gällivarebrytarna kontaktperson Christoffer Larsson

Gällö – Gällö Skola

Göteborg –Skolan Bild & Form
Göteborg –Rivstart Bandit (radiokanal)
Göteborg –Torslandaskolan
Göteborg –Göteborg Armsport
Göteborg –LuncExpress AB
Göteborg -PRIVAT Kim Öder

Hallen –  Hallenbygden i Samverkan Ek. För.

Halmstad –Sannarpsgymnasiet

Haparanda – Cape East

Hedemora –Dormsjöskolan

Helsningborg –Torbjörn Andersson, PRIVAT
Helsingborg –PeterSvenskolan
Helsingborg – Öresundskraft

Hoting –Kyrktåsjö skola & Förskola
Hoting – Åtabak AB

Huddinge –Ungzon, Flemingbergs Fritidsgård 
Huddinge –Huset
Huddinge – Södertörns Friskola 2 st bord

Hudiksvall –Andreas Winblad

Hultsfred –Campus

Husum –Husumskolan

Härryda –Fia Reisek (2 bord)

Hässleholm –Jacobsskolan  donation av XL BYGG Hässleholm AB

Hörnefors –Hörnefors centralskola

Insjön –Insjöns Athletklubb 

Jokkmokk –Samelandsresor 2 bord

Jukkasjärvi –Svenska Rymdbolaget Esrange Space Center

Järfälla –Bowling Bull

Järvsö –Öjeskolan

Jönköping –Vätterbrytarna Jönköping 

Karlskrona –Karlskrona Armbrytarklubb (2 bord)

Karlstad – Vålbergsskolan
Karlstad – PRIVATBritt-Inger Stavgren

Kalix – PRIVAT

Kinna – Marks kommun

Kiruna – Ungdomens Hus
Kiruna – Kiruna Sportklubb Armbrytning

Klimpfjäll – Vilhelmina södra sameby

Kristianstad – Slättängsskolan

Kullavik – KMS Kullaviks Montessoriskola

Kåge – Kågeskolan

Kälarne – Kälarne ASK

Laholm – Veingeskolan
Laholm – Lagaholmsskolan
Laholm – Våxtorpsskolan

Lerum – Kreativ Fritid (2 bord)

Linköping – Event Games Linköping AB
Linköping – Yrkesgymnasiet

Ljusdal – Naturbruksgymnasiet i Ljusdal

Loftahammar – Me-ra Event och Fritid

Ludvika – Fredrikbergsskolan

Luleå – PRIVAT Per-Jonas Phil
Luleå – Isbrytarna Luleå Armbrytarklubb
Luleå – Isbrytarna Luleå Armbrytarklubb kontakt Hanna Goding

Lund – PRIVAT Kent Lindkvist

Lycksele – Tannbergsskolan
Lycksele – Elevhemmet
Lycksele – Trim365

Lysekil – Gullmarsskolan

Malmö – Jensen Grundskola Malmö

Malå  – Malå IF

Matfors –  Matfors fritidsgård

Mora – FM Mattsson (5 bord)

Motala – Fritidsgården Hallen

Mullhyttan – PRIVAT Johan Karlsson

Munkedal – Kungsmarksskolan

Mönsterås – Mönsterås Fritidsgård

Nacka – Nacka Gymnasium

Nora –  Karlsängskolan

Norberg – PRIVAT Daniel Gustafsson
Norberg – Norbergs Kraftsports Förening

Norsjö – Fritidsgården Uniqum

Nybro – PRIVAT Boris Tagesson

Näsåker – B-O skogsservice

Offerdal – Änge skola

Partille – Partille Kulturum

Piteå – Strömbackaskolan

Piteå – Pitholmsskolan

Ragunda – Jämtlands Gymnasium

Robertsfors – Fritidsgården Tundalsskolan
Robertsfors – Tundalsskolan 

Roknäs –  Sjulnässkolans IF

Ronneby – Ronneby Kommun

Råneå – Armwrestling Jämtön JAIK

Simlångsdalen – Anna Kristensson

Sjöbo –  Malenagymnasiet

Skellefteå – Anderstorpsskolan 
Skellefteå – KFUM 2 bord
Skellefteå – Nordic Light
Skellefteå – Norrhammarskolan
Skellefteå – Ursviksskolan
Skellefteå – Skellefteå Museum
Skellefteå – Skellefteå Kraft

Skokloster – Håbo Kommun Fritidsgården Slottsgården

Skänninge – Vätternbrytarna (2 bord)

Smedjebacken – Bergaskolan

Sollefteå – Badhuset
Sollefteå – Vallaskolan

Solna – Black Sheep Ungdomsgård

Sorsele – Friridsgården

Stenstorp – Dalénium skola

Stenungsund – Kristinedalsskolan
Stenungsund – Stenungsundskolan

Stjärnsund – PRIVAT Satu Niskala

Stockholm – PRIVAT Skarpnäck
Stockholm – Stockholms Hotell & Restaurangskola
Stockholm – Grontmij Carlbro (2 bord)
Stockholm – REFIS gymnasium
Stockholm – Privat Anders Svensson
Stockholm – PS Communication
Stockholm – Privat Nina Younger
Stockholm – Didaktus & Framtidsgymnasiet
Stockholm – Team Stockholm Armwrestling 2st bord
Stockholm – Delta Gym
Stockholm – Atomic Taste
Stockholm – Mattias Zografos

Stora Höga – Stora högaskolan

Storuman – Luspengymnasiet (2 bord)
Storuman – Röbroskolan 
Storuman – Parksskolan
Storuman – Pausele PRIVAT Jörgen Karlsson
Storuman – PRIVAT Josefin Andersson
Storuman – Storuman Armsport
Storuman – Bowlinghallen Akkan
Storuman – Sebastian Sjödin PRIVAT

Storvik – Hedängskolan

Strömsnäsbruk –  J A Ranch & Lodging

Stugun – Hansåkerskolan

Sundsvall – Bergsåkers skola
Sundsvall – RICOH i Sverige AB
Sundsvall – PRIVAT Fredic Engström
Sundsvall – PRIVAT Stefan Björk

Sunne – PRIVAT Henrik Danielsson
Sunne – Fryxellska skolan

Sävar – Sävar skola

Söråker – Söråkers Folkets hus

Tierp – Tierps Fritidsgård

Trollhättan – PRIVAT Michael Karlsson
Trollhättan – Viktoria Alveland

Tumba – Tumba Gymnasium

Torpshammar –  AWARE-skolan, Torpshammar

Tärnaby – Skytteanska (2st)
Tärnaby – PRIVAT Emma Nordström

Töreboda – Naturbruksgymnasiet Sötåsen

Umeå –  Carlshöjdskolan
Umeå – Umeå Fritid (2 st)
Umeå – Storsjöhallen Holmsund
Umeå – Ålidhemsskolan
Umeå – Bräntbergsskolan
Umeå – Häljegård
Umeå – Tegs Centralskola
Umeå – Storsjöskolan Holmsund
Umeå – Umeå Armsport IKSU (3 bord)
Umeå – Obbola skola
Umeå – Tobaksfri Duo
Umeå – Minerva Gymnasium
Umeå – Grubbeskolan
Umeå – Prolympia Umestans Företagspark
Umeå – Östermalmsskolan

Upplands-bro – Upplands-brogymnasiet

Uppsala – Brantingsskolan
Uppsala – Celsiusskolan
Uppsala – Valsätraskolan

Vara – Fritidsgård

Vilhelmina – Ungdomsgården
Vilhelmina – Malgomajskolan

Vindeln – Indexator

Visby – PRIVAT Caroline Gardell

Vällingby – PRIVAT Anders Svensson

Västerås – Klas Fresk

Åmsele – Folketshus

Ånge – Minervaskolan
Ånge – All In Training GYM

Åsele – Centralskolan

Älvsjö – Johan Skytteskola
Älvsjö – Örbyskolan

Älta – Älta Fritidsgård

Ängelholm – Tingshuset Mk huset
Ängelholm – Kungsgårdsskolan 2st bord

Önnestad – Önnestads skola

Örkelljunga – Woodlands Country Club

Örnsköldsvik – Nolaskolan
Örnsköldsvik – Parkskolan
Örnsköldsvik – Örnsköldsviks AK (2 bord) + juniorbord Kontaktperson Stefan Persson

Örnsköldsvik – PRIVAT Per Hjelm

Ösby- Ösby Naturbruksgymnasium

Östersund – Jämtland Armsport

Östersund – Parkskolan
Östersund –  Treälvsskolan Lit
ÖstersundLugnviksskolan
Östersund – Vallaskolan
Östersund – Ängsmons Skol IF
Östersund – Östbergsskolan
Östersund – Östersunds Gymnasieskola

Överturingen – Överturingens skola

DANMARK

Valby- Jonatan Nørholm Jørgensen 4st bord
Højbjerg  –  PRIVAT
Randers – http://www.bookingfirmaet.dk/

NORGE
Bergen –  Kristian Nese

Bodø  – Jan-Magne Selnes
Bodø –   Kurt Kvikstad
Bodø – Daniel Iversen
Bodø – Ola Pramm Larsen (4st bord)

Flisa – Øystein Olufsen

Godvik – Kent Remy Berge Kvamsdal

Hagan – Gjelleråsen idrettsforening (2 bord)

Halden – PRIVAT Mikael Andersen

Holmefjord – Anders Kolle

Mysen – TeamKraft Sør

Nordkap – Nordkapp Treningssenter

Olso – Martin Steinbekken
Oslo – Stovner Videregående skol

Siljan – Andre Brennemo 

Skedsmokorset – Maskin og Konsult AS V

Sor-Fron – Lars Mattis Andresen

Stjordal – Hell Treningsstudio

Trondheim – NTNUI Håndbak

Verdal – Vømmølfestivalen( 2 bord)

Vollen – Vollen Idrettshall

HOLLAND
Polyplus Kunststoffen

 

HÄR BESTÄLLER DU VÄRLDSMÄSTARBORDET!

 

Trackbacks/Pingbacks

  1. Rykande färska världsmästarbord | Heidi Andersson - Armbryterskan från Ensamheten - 16 februari, 2014

    […] ARMBRYTNING […]